Відгуки випускників

Відгуки випускників

 

 

 

Випускник кафедри «Міжнародної інформації» 2010 року .  На даний час продовжую навчання у аспірантурі НУ «Львівська політехніка»  за спеціальністю «інформаційні технології». Також працюю в Комунальній установі Інститут міста на посаді керівника програми міжнародної діяльності.  Під час свого навчання в аспірантурі я займаюся вивченням використання сучасних інформаційних технологій у дослідженні міжнародних процесів. Зокрема тема моєї майбутньої дисертаційної роботи – «Інформаційні технології для аналізу процесів інтеграції європейських посткомуністичних держав в ЄС: досвід для України». Робота у Інституті міста дає мені можливість практично використовувати набуті знання під час навчання в університеті. Зокрема я займаюся підготовкою та адмініструванням міжнародних проектів спрямованих на розвиток міста Львова. З квітня 2011 року також працюю українським координатором польсько-українського проекту «Покращення життя мешканців, як ефект програми ревіталізації міста Львова.»

«Міжнародної інформації»  - це перш за все професіонали, які вміють якісно навчити і передати знання студентам. Концепція даної спеціальності вже від першого курсу дає широкі знання у двох напрямках: гуманітарний та прикладний. Вдале поєднання цих знань робить з нас одних з найбільш конкурентоздатних фахівців на сьогоднішньому ринку праці. Для майбутніх студентів я б хотів побажати щоб вони якомога більше старалися інвестували свій вільний час у навчання та вивчення іноземних мов, бо саме це через 5 років перетворить їх на якісних фахівців.

Якщо б мені довелося вибирати ще раз на яку спеціальність вступати, я б без сумніву вибрав «Міжнародну інформацію».

 

З повагою,

Степан Веселовський

 

 ***

Я закінчила Національний університет «Львівська політехніка» у червні 2010 року за напрямом підготовки «Міжнародна інформація» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст». Теперішня посада – стажист-дослідник кафедри «Міжнародна інформація» НУ «ЛП». Моя робота полягає у здійсненні наукових досліджень, проведенні конференцій та участі у них, у тісній співпраці із кафедральною тематикою та студентами. Робота цікава, творча і насичена визначними подіями.

Навчання на кафедрі дає ґрунтовні знання із безлічі дисциплін, які стають у пригоді не лише у повсякденному житті (конфліктологія, теорія і практика комунікацій, аналіз зовнішньої політики, зв’язки з громадськістю та психологія), але й професійному відношенні (міжнародні відносини та світова політика, інформаційно-аналітична діяльність в міжнародних відносинах, правові і дипломатичні дисципліни тощо). Знання математичних та комп’ютерних дисциплін розвиває у студентів логічне мислення і має цінність при роботі із інформаційними системами, що суттєво відрізняє випускників спеціальності  «Міжнародна інформація» від інших кафедр. (Для прикладу – здобуваючи другу вищу освіту, я чула безліч компліментів і щирих здивувань на кшталт – «Яка у Вас попередня освіта, звідки Ви взяли такий обсяг знань у різних галузях??»).

Крім того, абітурієнтам та студентам хочеться наголосити на прекрасній можливості вивчати іноземні мови. Вони завжди стають у пригоді, знання англійської і другої мови (на вибір) залишають за Вами право на участь у різноманітних освітніх, наукових, культурних та інших проектах міжнародного рівня. Володіння іноземними мовами допомогли мені здобути хороші навички у комунікаціях з представниками різних держав та зав’язати корисні знайомства.

Ольга Музика

 

 

 

***

Випускниця 2009 року. Працюю в Києві на посаді особистого помічника-референта керівника «Форуму молодих лідерів» Ігоря Шевченка (http://www.fmlu.org/  та http://www.shevchenko.ua/).

Мої обов’язки це: переважна робота із комп’ютером (адміністрування інтернет сайтів та адмінками різних програм для контролю та роботи офісу), робота з мовами (переважно англійська).

Для мене навчання на міжнародній інформації, дало змогу орієнтуватися у комп’ютерних програмах та системах, без яких би зараз просто б не змогла працювати. Також орієнтація в сучасному світі, за допомогою того матеріалу, що подавався, і звичайно ж хороший викладацький склад кафедри! Робота із знавцями своєї справи – є одним задоволенням!

Ця спеціальність дає широкий спектр знань, які можна застосувати у різних сферах сучасного світу. Головне визначитись, де саме студенти хочуть себе бачити у майбутньому, і йти до цієї цілі, вивчаючи потрібні предмети,які викладаються на кафедрі. Адже спектр матеріалу дуже великий, тому можливості є просто безмежні!

Моя порада студентам така: потрібно знати чого ти хочеш, і де ти хочеш працювати! А викладачі на кафедрі завжди допоможуть стати вам фахівцем у тій чи іншій сфері. Будьте відкритими і щирими із своїми викладачами, адже на 5 років навчання вони є найкращими і найближчими Вашими порадниками у житті! Вчіться і ще раз вчіться! Знання ніколи їсти не попросять… Але в житті Вам будуть стійкою опорою, на яку Ви зможете завжди покластися!
Людмила Лірник

 ***

З жовтня 2009 року навчаюся за програмою ДААД у Католицькому університеті Айхштет Інгольштат (Katholische Universität Eichstätt Ingolstadt) (Баварія, Федеративна Республіка Німеччина) за спеціальністю Магістр міжнародних відносин.

Закінчила Національний університет “Львівська політехніка” у червні 2009 року за напрямом підготовки “Міжнародна інформація” за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Спеціаліст”.

Після отримання диплому бакалавра, протягом останнього року навчання, була учасником Програми парламентського стажування “Помічник Голови Комітету Верховної Ради України 2008-2009″ у Комітеті з питань європейської інтеграції Верховної Ради України.

Коли я приймала рішення про вступ до ВНЗ у 2004 році, мій вибір упав саме на цю спеціальність, бо я хотіла окрім вивчення іноземних мов отримати ще й фахові знання.  Практично усі напрями підготовки за даною спеціальністю пригодилися мені під час стажування та теперішнього навчання у Німеччині.  Завдяки знанню іноземних мов, я маю змогу тепер навчатися в одному з найкращих університетів Німеччини.  А математика, яку так багато студентів не дуже бажають вивчати, значно полегшує вивчення та розуміння економіки як додаткового фаху.

Звичайно, щоб чогось досягти у житті, потрібно багато працювати, і більша частина успіху залежить від самого студента.  Проте з упевненістю можу сказати, що особисто мені роки навчання у Львівській Політехніці згадуються з великою приємністю, і я вдячна викладачам кафедри Міжнародної інформації, а також тим, котрі викладали нам ще до створення кафедри, за професіоналізм та співпрацю.

Абітурієнтам та студентам хочу побажати успіхів та високих досягнень!  І цитуючи М. Веллера “Если хочеш чтоб Тебе везло вези себя сам” (“Звягин”), можу сказати, що ваше майбутнє залежить від вас!  А навчання за спеціальністю Міжнародна інформація може стати хорошим підгрунтям Вашого успіху!

З повагою,

Ольга Лугова

 

 

***

Я закінчила університет в 2009 році, працюю в туристичній фірмі (СП Міст-Тур) у м. Львові. Після кафедри МІ додатково ніде не навчалась.

Аналітичною роботою як такою не займаюсь, ну хіба невеликий аналіз ринку, конкурентів, товарів і послуг своєї фірми, оскільки працюю в відділі реклами і без базових аналітичних здібностей просто нереально виконувати свою роботу.

У своїй роботі досить часто використовую знання отримані на МІ, особливо із пакету математичних та аналітичних напрямків – веб-дизайн, СВОТ-аналіз, ПР та реклама,, комунікації, бази даних, статистика тощо. Ну і звичайно мови: англійська та сербська, польська.

На цій спеціальності, мала можливість вчити сербську мову, досить рідкісна можливість, особливо як для Львівської політехніки. А так, то загалом навчання дало всесторонню базу, і при бажанні можна застосувати себе у будь-якій галузі, чи підівчити один із напрямків при потребі грунтовніше. До особливостей можу також віднести правову освіту, яка в роботі мною використовується не часто, проте допомагає у щоденному житті, що не менше важливо.

Рекомендую цю спеціальність людям, які хочуть мати базову всесторонню освіту, поняття у світових політичних та економічних процесах, міжнародних відносинах, а також певну математичну основу, що можна застосувати у будь-якій галузі чи довчити при потребі. Людям, що хочуть отримати щось конкретне і стати спеціалістом  у чомусь вузькому, поступати не рекомендую, оскільки ця спеціальність не є вузькопрофільною і не зробить із вас економіста, юриста чи дипломата у вузькому розумінні.

Теперішнім студентам бажаю наснаги, впевненості, творчого підходу до навчання, бажаю вміти взяти від навчання те, що потрібне саме вам як особистостям.  А ще бажаю таки отримувати побільше практичного досвіду від навчання і вимагати цього від своїх викладачів.

З повагою,

Скульська Тетяна

 

***

Я, Алла Мишалова, випускниця кафедри МІ (спеціальність «Міжнародна інформація») 2008 року. Працюю зараз Координатором міжнародних програм, Грецька асоціація атлантичного та європейського співробітництва (Greek Association for Atlantic and European Cooperationwww.gaaec.org) м. Афіни, Греція. Обов’язки поєднують інформаційну діяльність про актуальні теми міжнародної безпеки. Зараз займаюсь аналітичною роботою у підготовці матеріалів на різні запити посольств  іноземних держав (зокрема українського) та академічних установ про відносини Греції та НАТО. Прикладом такої роботи був аналіз документу Нової стратегії НАТО до міжнародного симпозіуму в Афінах, який відбувався під егідою НАТО. Цю роботу писала частково за прикладом своєї дипломної роботи, в якій я аналізувала інший «стратегічний» документ.

Також, в мої теперішні обов’язки входить організація Міжнародного інституту політичних та економічних вчень (The International Institute for Political and Economic Studies) для студентів з 20 країн Близького Сходу, Європи та Сполучених Штатів. Хоча програма створюється здебільшого викладачами Джорджтаунського університету, у своїй співпраці з ними я можу використовувати приклади досить багатьох пройдених курсів Військового інституту та політехніки, щоб допомагати у розробці програми з таких предметів як: історія, філософія, і особливо конфліктологія та розв’язання конфліктів.

Окрім того,зараз навчаюсь заочно на правничому факультеті  в Інституті післядипломної освіти  в ЛНУ ім. І. Франка.

Після закінчення навчання в НУ «ЛП», проходила стажування у Верховній Раді України за Програмою сприяння Парламенту (www.interns.org.ua) в Комітеті з питань національної безпеки та оборони. Підготовка проектів аналітичних записок було моїм щоденним завданням протягом 8 місяців стажування. Зокрема, я готувала матеріали, використовуючи іноземні джерела, що працівники секретаріату комітету особливо цінували. Наймасштабнішою роботою стало дослідження  законодавства Франції, США та Великобританії  щодо підзвітності та взаємодії спецслужб у цих країнах, яке потім використовувалось у ході розробки нової редакції закону «Про Службу Безпеки України».

Моя порада абітурієнтам та студентам – сповна використовувати ресурси підчас навчання, які доступні студентам. Більшість предметів, що викладаються на кафедрі МІ, на відміну від досить загальних спеціальностей в сфері міжнародних відносин, мають прикладний характер. В той час, коли програма університету подає необхідну добру структуру знань, я б радила студентам додатково приділяти увагу професійним та академічним вдосконаленням поза його межами. Наукові конференції, діяльність громадських організацій, конкурси, літні курси чи навіть власні ініціативи допоможуть формувати власне бачення та практичні навички, і ділитись ними з іншими студентами та викладачами.

Саме навчаючись, студент має нагоду долучатись до створення сильної команди колег на майбутню професійну діяльність, незалежно від обраного сектору – приватного, громадського, чи державного.

На мою думку, сучасна тенденція така, що студенти, які таким чином успішно реалізовують себе, стають конкурентоспроможними не лише в Україні, а й за її межами. Тим самим встановлюючи певний статус престижності факультету, що важливо як для теперішнього, так і для прийдешніх поколінь.

І якщо протягом навчання бувало, що студенти (а інколи, навіть, деякі викладачі) не бачили навіщо певні предмети взагалі потрібні. То зараз, як випускниця, я не бачу, предметів, що були для мене зайвими.

Алла Мишалова

 

***

 

Я випускниця 2008 р. На даний час працюю у представництві «Новіцкі Фарма» у Львові (не має відношення до галузі міжнародних відносин), та фотокореспондентом у Фотохроніці «Укрінформ» (http://photo.ukrinform.ua). Цього року подаю документи на здобуття другої вищої освіти у Львівський національний університет імені Івана Франка на спеціальність «Міжнародне право».

У своїй роботі використовую наступні знання здобуті на кафедрі: іноземні мови та навички володіння комп’ютером. Невеликий досвід журналістики (вміння працювати з інформацією).

Кафедра МІ дала мені можливість знайомства з хорошими людьми; набуття професійних та особистих якостей.

Обирати цю спеціальність потрібно не за рекомендаціями або через престижність, а СВІДОМО. Лише усвідомивши значимість майбутньої посади та озброївшись амбітністю і цілеспрямованістю, можна досягти особистого та кар’єрного розвитку. А загалом, ця спеціальність є перспективною через свою універсальність.Теперішнім студентам раджу використовувати кожну можливість практичної роботи навіть на волонтерських засадах; цікавитись проведенням міжнародних молодіжних конференцій та семінарів і брати в них активну участь; продовжувати навчання за кордоном (тому необхідно вивчати іноземні мови).

Олена Николаєвич

 

***



Новини