Запобігти, врятувати, допомогти!

Порядок дій співробітників та студентів університету при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій

Надзвичайні ситуації виникають з багатьох причин – це природні катаклізми, техногенні катастрофи та аварії, соціально- політичні конфлікти.

Останнім часом в Україні виникають надзвичайні ситуації, причиною яких є бойові дії, терористичні акти та диверсії.

Про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій будь-якого походження державні органи виконавчої влади зобов’язані проінформувати населення через систему оповіщення.

Система оповіщенняце комплекс організаційно-технічних заходів,  апаратури, засобів та каналів зв’язку, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення.

Головним способом оповіщення населення про небезпеку та шляхи рятування від дії їх вражаючих чинників є передача повідомлень по мережах місцевого дротового радіомовлення, а також через місцеві радіомовні і телевізійні станції.

Перед передачею повідомлення на території, яка потрапляє в зону надзвичайної ситуації, включається  протяжне звучання сирен.

Звучання сирени можливе у двох випадках:

  • при  періодичній технічній перевірці системи оповіщення;
  • при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації.

Після звучання сирен, по мережі місцевого радіомовлення та телебачення,  передається  сигнал цивільного захисту  «УВАГА ВСІМ! УВАГА ВСІМ! УВАГА ВСІМ!», а далі повідомлення про проведення технічної перевірки  або інформацію про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та порядок дій населення.

Про проведення технічної перевірки системи оповіщення (включення сирен) завчасно проводиться інформування населення через засоби масової інформації.

На території Університету встановлені три сирени: на будівлях головного корпусу, гуртожитках № 7 та 14.

В межах Університету оповіщення студентів та співробітників здійснюється :

  • по внутрішній телефонній мережі диспетчерським центром до кожного інституту;
  • комплексним гучномовним адресним зв’язком КГЗ-02, встановленим у головному корпусі;
  • студентів, які проживають у студмістечку – за допомогою електродзвінкової  сигналізації, яка функціонує в кожному гуртожитку та включається вахтерами.

Порядок дій при звучанні сирени 

Почувши звучання сирени:

  • включити радіотрансляційний приймач або телевізор місцевого каналу;
  • уважно прослухати повідомлення, яке починається сигналом: «УВАГА ВСІМ! УВАГА ВСІМ! УВАГА ВСІМ!» та діяти згідно отриманого повідомлення.

Порядок дій при  загрозі або виникненні можливих надзвичайних ситуацій 

Враховуючи мережу шляхів залізниці, по яким перевозять сильнодіючі отруйні речовини, територія Університету може попасти  в зону хімічного ураження. Час підходу хмари з парами сильнодіючих отруйних речовин недостатній для проведення евакуації.

При отриманні повідомлення про загрозу хімічного ураження  необхідно укритися в приміщенні та провести максимальну його  герметизацією – закрити вікна, двері, вентиляційні канали, заклеїти щілини.

При  отриманні повідомлення про пожежу або замінування необхідно повідомити оточуючих про небезпеку, терміново вимкнути електрику, покинути приміщення.

При отриманні сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА!» необхідно терміново повідомити оточуючих про небезпеку, вимкнути електрику, закрити вікна,  двері приміщення та прямувати в укриття (у якому навчальному корпусі або гуртожитку застав сигнал «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА», в тих напівпідвальних приміщеннях і потрібно укриватися).

Під захисні споруди в Університеті передбачено використовувати напівпідвальні приміщення навчальних корпусів та гуртожитків, підземний перехід між корпусами.

У разі виявлення розлитої ртуті необхідно:

  • відкрити вікна в приміщенні;
  • огородити місце розлиття ртуті підручними предметами;
  • оповістити оточуючих про небезпеку та покинути приміщення;
  • оповістити коменданта навчального корпусу (гуртожитку) про місце розлиття  ртуті.

Штаб цивільної оборони  університету