kur

Всеукраїнська олімпіада Національного університету «Львівська політехніка»

 
 
Голова оргкомітету – Жежнич П. І., проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації
 
E-mail
            abc@lpnu.ua
Номер(и) телефону
           (032) 258-24-06
           (097) 305-69-55
           (067) 710-21-24

Національний університет «Львівська політехніка» проводить Всеукраїнську олімпіаду з конкурсних предметів (української мови, математики, фізики, хімії, біології, географії, іноземної мови та історії України), за результатами якої Ви зможете отримати до 20 додаткових балів до сертифікату ЗНО!

Олімпіада проводиться у два тури:
I тур — дистанційний (в онлайн-режимі) 02, 03, 09, 11 квітня 2021 року;
II тур — 17 квітня 2021 року.


Електронна реєстрація учасників І туру Олімпіади з 01 березня по 11 квітня 2021 року.

Детальнішу інформацію можна отримати: тел.: (032) 258-24-06; (097) 305-69-55; (067) 710-21-24, (099) 055-21-98
e-mail: abc@lpnu.ua

«РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ ТА ПЕРЕХІД У СИСТЕМУ ПРОВЕДЕННЯ ОЛІМПІАДИ»

Конкурс «Найкращий молодий вчений року»

Увага, закінчується термін подачі документів для участі в конкурсі.  

Відповідно до наказу № 78-1-10 від 22 лютого 2021 року “Про проведення Конкурсу «Найкращий молодий вчений року»” оголошено Конкурс який триватиме з 22 лютого по 30 травня 2021 року

Детальна інформація відносно процедури проведення та вимог до кандидатів описана в Положенні про щорічний конкурс «Найкращий молодий вчений року» затвердженим наказом ректора № 77-1-10 від 22 лютого 2021 року.

Процедура проведення Конкурсу 
Для участі у Конкурсі необхідно до 15 березня подати на розгляд Ради молодих вчених відповідного навчально-наукового інституту (далі — РМВІ) пакет таких документів:
●    анкету учасника (Додаток 1);
●    оцінку діяльності молодого вченого  за попередній календарний рік відповідно до методики, поданої у Додатку 2;
●    електронну версію документів, які підтверджують рейтингову оцінку учасника Конкурсу, оформлену згідно рекомендацій у Додатку 2.

Перший етап – розгляд документів учасників Конкурсу в межах РМВІ, оцінювання їхньої результативності шляхом побудови рейтингу на підставі значень інтегрованого показника оцінки їхньої діяльності; подання документів на розгляд Ради молодих вчених університету (надалі РМВ) до 15 квітня року проведення конкурсу. Відповідальність за достовірність визначення рейтингової оцінки та приналежність до відповідної номінації несе учасник Конкурсу. Контроль за приналежністю конкурсанта до однієї конкретної номінації здійснює завідувач кафедри, на якій працює учасник Конкурсу, а голова РМВІ – здійснює контроль достовірності визначення рейтингової оцінки. За подання недостовірних даних претендента відсторонюють від участі в Конкурсі на 1 рік.


Другий етап – за результатами розгляду та обговорення кандидатур РМВ передає інформацію про кандидатів до науково-технічної ради Університету, яка до 30 травня визначає одного переможця у кожній з номінацій.
Кожного з переможців Конкурсу за наказом Ректора Університету нагороджують Дипломом «Найкращий молодий вчений року» у певній номінації та відзначають премією.

Інформацію про результати Конкурсу буде розміщено на офіційному веб-сайті Університету.

Навчання в другому семестрі у Львівській політехніці проходитиме в різних форматах

Відповідно до наказу ректора Львівської політехніки з 15 лютого до 27 березня 2021 року навчання в університеті проходитиме у дистанційному форматі. А від 29 березня 2021 року і до завершення семестру – у змішаному. Тобто лекційні заняття викладачі організовуватимуть дистанційно – у формі відеоконференцій, а практичні, семінарські, лабораторні заняття проходитимуть у навчальних аудиторіях. За рішенням Вчених рад інститутів такі заняття можуть організовувати в онлайн-форматі.

Наказ № 36-1-10 «Про особливості організації освітнього процесу в другому семестрі 2020–2021 року» від 5 лютого 2021 року прийняли на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» та з метою належної організації освітнього процесу у другому семестрі 2020/2021 навчального року.

Привітання ректора Львівської політехніки з Різдвяними святами

Дорогі політехніки!
     У день Різдва Христового бажаю Вам не переставати мріяти і за жодних обставин не втрачати віри.
     Неодноразово доводиться чути, що нинішня погода, епідеміологічна ситуація, різноманітні клопоти не надто сприяють святковому настрою. Та насправді, настрій ― у наших серцях. І ми здатні створити його, зосередившись на тому, що для нас найважливіше, найцінніше та найдорожче.
     Радію разом із Вами народженню нашого Спасителя та можливістю зібратися в родинному колі за святковим столом із колядою. Бажаю, щоб у Ваших домівках завжди панувала любов і злагода, здоров’я і достаток, а щоб Ваші серця й думки були наповнені миром і добром.
Різдвяні свята для політехніків завжди ― особливі. У ці святкові дні ми традиційно збираємося з колядою у наших колективах, обмінюючись щирими привітаннями і побажаннями. Сподіваюся, що кожному вдасться вповні відчути радість Різдва. Надіюся, що вже невдовзі ми знову зійдемося всі разом, щоб відчути радість зустрічі і в нас буде ще не одне святкування, яке об’єднає всіх у великому колі політехнічної родини.
     Христос народився! Славимо Його!

Увага! На території Національного університету «Львівська політехніка» режим карантину продовжено до 31 грудня 2020 року

У цей період навчання в Університеті відбуватиметься з використанням технологій дистанційного навчання у формах:

  • інтерактивних групових та індивідуальних консультацій;

  • відеолекцій (відеопрезентацій) з індивідуальним або груповим консультуванням осіб, що навчаються;

  • вебінарів із обговорення навчального матеріалу через BigBlueButton, Skype, форум, чат, зворотній зв’язок, завдання, опитування, тестування та семінар у ВНС Львівської політехніки.

ГУРТКИ МАЛОЇ ТЕХНІЧНОЇ АКАДЕМІЇ

http://abc.lp.edu.ua/?q=scholarship/MTAN

Мала технічна академія Національного університету «Львівська політехніка» запрошує дітей віком 13-15 років до участі у наступних гуртках та клубах:

1. Гурток програмування мікропроцесорних засобів та Інтернету речей.

Цей гурток ознайомить учнів з сучасним розвитком інформаційних технологій, мікроелектроніки, програмування та робототехніки. Він формує політехнічні знання про найпоширеніші та найперспективніші технології в мікроелектроніці та програмуванні, створює додаткову мотивацію для вивчення фізики, інформатики, математики. Навчання у нас розвиває критичне мислення, пізнавальні здібності, здатність до спільної роботи над проектами та формує уміння вирішувати реальні задачі, зокрема, шляхом програмування апаратної обчислювальної платформи ARDUINO.
Навчальний клас для гуртка можна оглянути тут

2. Гурток рисунку, композиції та живопису.

Цей гурток дозволяє виявити та розвинути творчі нахили учнів, надасть навики рисунку, живопису та створення композицій. Основна мета гуртка — формування на ранніх етапах естетичних смаків та творчих навиків у майбутніх студентів Інституту архітектури нашого університету.
Запрошуємо також батьків долучатися до спільного навчання із своїми дітьми, адже спільна творчість завжди сприяє покращенню та зміцненню зв’язків між поколіннями, покращує настрій та приносить задоволення.

3. Гурток WEB-дизайну.

Це — гурток, у якому учень навчиться створювати WEB-сторінки та керувати їх змістом за допомогою сучасних WEB-технологій: HTML5, CSS3, jQuery, JavaScript, Bootstrap. Він дозволяє отримати не тільки технічні навички зі створення WEB-сторінок, а також розкрити свої художні та творчі здібності. В програмі гуртка передбачено вивчення комп’ютерної графіки і сучасних графічних редакторів, створення анімаційних банерів та заставок. По закінченню курсу учень буде розуміти структуру сайту, способи його оформлення, механізми керування змістом сторінки. Основна ціль гуртка — надання учням початкових знань із WEB-технологій, ознайомлення з інструментами для вільної роботи з змістом Інтернету, розвиток творчих та технічних нахилів та здібностей.

4. Дискусійний ІТ-клуб.

Успіх працівника у галузі інформаційних технологій залежить від того, наскільки добре учень та його батьки з’ясували для себе те, що собою представляє та чи інша ІТ спеціальність. Згаданий клуб сприяє реалізації цієї задачі та сприяє більш усвідомленому вибору майбутньої IT спеціальності.


Деталі тут:
http://abc.lp.edu.ua/?q=scholarship/MTAN
м. Львів, вул. Карпінського, 2/4, І навч. корп., кім. 302, 316.

Телефони для довідок:
032-258-24-06, 097-305-69-55, 067-710-21-24.
E-mail: abc@lpnu.ua

Алгоритм дій для убезпечення від поширення вірусу COVID-19 у Політехніці

Інформація з сайту Політехніки.

Здоров’я і безпека усіх, хто навчається і працює у Львівській політехніці, ― найвищий пріоритет для керівництва університету. Початок навчання в карантинних умовах передбачає низку обмежень, які допоможуть убезпечити від поширення вірусу COVID-19.

Із метою гарантування безпечних умов організації та проведення освітнього процесу у 2020/21 навчальному році у Львівській політехніці затвердити алгоритм дій у разі виявлення у здобувача вищої освіти чи працівника університету ознак гострого респіраторного захворювання під час перебування в корпусах університету.

Мабуть, усі встигли зауважити, що при вході у навчальні корпуси контролюють дотримання маскового режиму (кожен, хто заходить, зобов’язаний повністю закрити ніс та рот) та вимірюють температуру безконтактними термометрами.

Варто зазначити, що в навчальних корпусах та гуртожитках нашого закладу вищої освіти облаштували добре провітрювані кімнати для тимчасової ізоляції осіб, які мають ознаки респіраторного захворювання.

У санітарних кімнатах завжди повинно бути рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук). Щоденно вранці або ввечері ретельно очищують і дезінфікують поверхні (особливо дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила тощо) та провітрюють приміщення (аудиторії, лабораторії тощо) після проведення занять.

Якщо в студента чи працівника під час перебування в університеті з’явилися ознаки ГРВІ чи підвищилася температура тіла, така особа зобов’язана одягнути маску, перейти до кімнати попередньої ізоляції та проінформувати про свій стан заступника директора навчально-наукового інституту або іншу уповноважену особу (куратора академічної групи, методиста деканату).

Хворому рекомендують піти додому та звернутися по медичну допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19. У разі виявлення ознак захворювання у неповнолітньої особи спочатку інформують її батьків. Приміщення, де перебував хворий, слід провітрити та дезінфікувати поверхні.

Якщо ознаки захворювання з’явилися в мешканця гуртожитку, комендант або інша уповноважена особа забезпечує переведення хворого до ізольованої кімнати, де хворий перебуватиме щонайменше до отримання консультації медичного працівника.

Той, хто взаємодіє із хворим, повинен постійно носити маску, дотримуватися дистанції та проінформувати директора студентського містечка про осіб, у яких виявлені ознаки. Якщо захворілий ― неповнолітній, то уповноважена особа з деканату обов’язково інформує рідних про ситуацію.

Відповідно, усі, хто контактував із хворим, у якого підтвердили COVID-19, не відвідують університет та нагально звертаються по консультацію до сімейного лікаря (медичного працівника).

Під час перебування на самоізоляції захворілих необхідно з’ясувати, хто з них потребує допомоги та, за потреби, організувати піклування, зокрема звернувшись до соціальних служб.

Якщо захворювання на COVID-19 підтвердили і в контактних осіб, проректор із науково-педагогічної роботи, за поданням директора інституту, забезпечує організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для однієї чи кількох груп, навчально-наукового інституту або університету загалом, залежно від підтверджених випадків в одній чи кількох академічних групах.

Про усі випадки захворювань уповноважені особи зобов’язані інформувати проректора з науково-педагогічної роботи Романа Коржа та начальника відділу охорони праці Володимира Шепітчака, який надсилає екстрене повідомлення про підозру на інфекційне захворювання до територіального закладу громадського здоров’я. Також заступник директора ННІ та начальник відділу охорони праці допомагають епідеміологам визначати коло контактних осіб, які перебували разом в одному приміщенні (аудиторії, лабораторії тощо) чи проживають у гуртожитку або квартирі тощо.

У НУ “Львівська політехніка” 04.09.2017 року відбудеться відкрита лекція професора Петера Лангера.

Announcement

Науковий семінар кафедри ПФН

У вівторок, 20 червня 2017 року, о 10:00 у 35 аудиторії 10 н.к. відбудеться науковий семінар кафедри ПФН.
Буде виголошена доповідь на тему “Матеріали для ядерної та термоядерної енергетики”.
Доповідач – випускник кафедри ПФН 2008 року, д-р Євген Заячук (Оксфордський університет, Великобританія)

Завершився перший етап Всеукраїнського студентського турніру фізиків – 2016

3 листопада 2016 року відбувся фінальний бій першого етапу Всеукраїнського студентського турніру фізиків, у якому брали участь три кращих команди відбіркового циклу змагань – «Капелюх», «Aпекс» та «Без різниці». Досвідчене журі, у складі якого були як викладачі кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства, так і учасники Міжнародних студентських турнірів фізиків, мали змогу оцінити виступи команд у якості доповідачів, опонентів та рецензентів оригінальних задач з фізики. Всі учасники фінального бою проявили неординарність мислення, творчий підхід до розв’язання поставлених задач, а також неймовірну кмітливість та винахідливість у дискусії та відповідях на запитання. У підсумку перемогла команда «Капелюх», випередивши найближчого переслідувача – команду «Без різниці» – лише на 1 бал. Як зауважив у підсумковому слові заступник директора ІМФН, доцент кафедри ПФН Понеділок Григорій Володимирович, глибокі знання фізичних законів та явищ допоможуть усім учасникам змагання не лише у подальшому навчанні, але і у майбутній роботі, оскільки високі технології вимагають не лише ґрунтовних спеціальних знань, але і фундаментальної підготовки з природничих дисциплін. А старший викладач кафедри ПФН Данилов Андрій Богданович вже розпочав роботу зі збірною командою Львівської політехніки. Бо попереду другий етап Всеукраїнського студентського турніру фізиків, який пройде у грудні у місті Києві.