kur

У НУ “Львівська політехніка” 04.09.2017 року відбудеться відкрита лекція професора Петера Лангера.

Announcement

Науковий семінар кафедри ПФН

У вівторок, 20 червня 2017 року, о 10:00 у 35 аудиторії 10 н.к. відбудеться науковий семінар кафедри ПФН.
Буде виголошена доповідь на тему “Матеріали для ядерної та термоядерної енергетики”.
Доповідач – випускник кафедри ПФН 2008 року, д-р Євген Заячук (Оксфордський університет, Великобританія)

Завершився перший етап Всеукраїнського студентського турніру фізиків – 2016

3 листопада 2016 року відбувся фінальний бій першого етапу Всеукраїнського студентського турніру фізиків, у якому брали участь три кращих команди відбіркового циклу змагань – «Капелюх», «Aпекс» та «Без різниці». Досвідчене журі, у складі якого були як викладачі кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства, так і учасники Міжнародних студентських турнірів фізиків, мали змогу оцінити виступи команд у якості доповідачів, опонентів та рецензентів оригінальних задач з фізики. Всі учасники фінального бою проявили неординарність мислення, творчий підхід до розв’язання поставлених задач, а також неймовірну кмітливість та винахідливість у дискусії та відповідях на запитання. У підсумку перемогла команда «Капелюх», випередивши найближчого переслідувача – команду «Без різниці» – лише на 1 бал. Як зауважив у підсумковому слові заступник директора ІМФН, доцент кафедри ПФН Понеділок Григорій Володимирович, глибокі знання фізичних законів та явищ допоможуть усім учасникам змагання не лише у подальшому навчанні, але і у майбутній роботі, оскільки високі технології вимагають не лише ґрунтовних спеціальних знань, але і фундаментальної підготовки з природничих дисциплін. А старший викладач кафедри ПФН Данилов Андрій Богданович вже розпочав роботу зі збірною командою Львівської політехніки. Бо попереду другий етап Всеукраїнського студентського турніру фізиків, який пройде у грудні у місті Києві.

Команда Львівської політехніки – переможець ХІV Всеукраїнського студентського турніру фізиків

13-16 листопада 2015 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на колишньому радіофізичному факультеті, тепер факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем (ФРЕКС), відбувся ХІV Всеукраїнський студентський турнір фізиків. Львівську політехніку на ньому представляла команда з традиційною назвою “Мантикора”, до складу якої входили прикладні фізики Демчук Тарас, він же капітан команди, Наконечна Ольга, Орлов Олександр, та студенти інституту ІТРЕ – Дмитрук Василь, Зіняк Богдан, Файчук Валентин. Зауважимо, що курс фізики студентам ІТРЕ читають викладачі кафедри ПФН. Керівниками команди були аспірант Дупляк Іван Ярославович та старший викладач кафедри ПФН Данилов Андрій Богданович.

У непростих відбіркових іграх команда змогла показати добру підготовку та вийти у фінал, де на неї чекали потужні команди з Харкова – «Момент інерції» та «Дитячий садок». Програючи більш іменитим суперникам (у їхньому складі були минулорічні переможці Міжнародного турніру фізиків) впродовж гри, команда зуміла зосередитися, а капітан команди Тарас Демчук виступив у останній дії настільки переконливо, що за сумою всіх раундів команда «Мантикора» стала переможницею турніру. Це дає право виступати у квітні наступного року на Міжнародному турнірі фізиків, який відбудеться у Франції.

Dyplom

Свою підтримку команді висловив ректор НУ Львівська політехніка Бобало Юрій Ярославович, який на засіданні Вченої ради університету 24 листопада урочисто привітав переможців.

Стартує перший етап Всеукраїнського студентського турніру фізиків – 2015

Стартує перший етап Всеукраїнського студентського турніру фізиків. Бажаючі вже подають заявки та формують турнірну таблицю.