Абітурієнту
ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!
Раді вітати на сайті кафедри «Прикладної фізики і наноматеріалознавства»!
Запрошуємо Вас на навчання за спеціальністю 105 «Прикладна фізика та наноматеріали» з наданням кваліфікації бакалавра (тривалість навчання 4 роки), магістра (тривалість навчання 1,5 роки) та доктора філософії (тривалість навчання 2 роки).
Обравши спеціальність “Прикладна фізика і наноматеріали” у стінах Національного університету “Львівська політехніка” Ви:
- Отримаєте фундаментальну освіту в провідному ВНЗ України (Національний університет “Львівська політехніка” посідає 6 місце в рейтингу ВНЗ України і 2 місце серед технічних університетів країни).
- Отримаєте перспективну професію, в якій зможете повною мірою реалізувати свій творчий потенціал.
- Долучитеся до спільноти, що розробляє, створює, розвиває технології, які визначатимуть майбутнє людського суспільства, бо світ майбутнього — це світ нанотехнологій. (Розробки вчених нашої кафедри часто переважають за фізичними параметрами аналогічні роботи західних колег).
Наші студенти є конкурентними на рівні Всеукраїнських олімпіад, конкурсів та турнірів. Зокрема, за останні роки двоє наших студентів здобули перемогу на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Фізика”. Команда Національного університету “Львівська політехніка”, кістяк якої складають студенти нашої кафедри, традиційно бере участь у Всеукраїнських студентських турнірах фізиків (ВСТФ). За останні 6 років команда тричі виходила у фінал змагань, а в XIV ВСТФ 2015 року здобула перемогу в турнірі. Гідний виступ наших студентів-фізиків дав їм змогу представляти Україну на міжнародних турнірах (ІРТ) в Москві та Парижі, де вони знову ж таки не пасли задніх.
Для успішної реалізації свого творчого потенціалу, своїх талантів та устремлінь людина у сучасному світі повинна мислити нестандартно. На цій ідеї і базується навчальний процес на кафедрі. Матеріально-технічна база освітнього процесу спеціальності “Прикладна фізика та наноматеріали” є найкращою щонайменше серед ВУЗів Західної України. Фундаментальна та фахова підготовка студентів здійснюється викладачами Національного університету “Львівська політехніка” з залученням провідних вчених НАН України та технічних можливостей обчислювального кластера ІФКС НАН України, що дає змогу науковцям і студентам старших курсів вирішувати найскладніші завдання і проводити комп’ютерне моделювання фізичних процесів за найдосконалішими моделями, програмувати та розробляти прецизійне обладнання для наукових досліджень.
З 2016 року Ви задля успішної реалізації своїх можливостей в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці набудете сучасних знань і вмінь на рівні бакалаврату з прикладної фізики та наноматеріалів в межах вибіркового блоку “Наноматеріалознавство” та на рівні магістратури у вибіркових блоках “Молекулярна енергетика” і “Фізичні принципи енергоощадності та нетрадиційних джерел енергії”.
Завершивши навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні “Бакалавр”, Ви отримаєте ґрунтовну підготовку з математики та інформатики, практичні навички розв’язування складних задач та програмування декількома мовами високого рівня (Pascal, Delfi, C++ , Fortran), хороше знання іноземної мови. Система раціонально підібраних курсів з класичної і сучасної квантової фізики дасть Вам можливість глибоко зануритись у світ фізики, познайомитись із її найновішими досягненнями та практичним застосуванням у різних сферах науки та техніки.
Отримавши диплом, бакалаври, як правило, продовжують навчання на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні “магістр”. Успішно захистивши кваліфікаційну роботу магістра, Ви станете кваліфікованим фахівцем, матимете глибокі теоретичні знання фізики і суміжних з нею галузей науки, практичні навички і вміння проводити науково-дослідні роботи. Наші випускники володіють методиками одержання, модифікації та дослідження наноматеріалів, технологіями виготовлення систем накопичення та зберігання енергії. Досконале знання комп’ютерної техніки і вміння практично застосовувати сучасні інформаційні технології дасть Вам впевненість у своєму майбутньому.
Частина кращих випускників кафедри продовжила навчання в аспірантурі НАН України, інші працевлаштувалися за кордоном (наприклад, випускник кафедри 2008 року Євген Заячук працює в University of Oxford and Culham, Англія, випускниця 2016 року Ольга Наконечна — проходить наукове стажування в University of Rоuеn, Франція ) в провідних навчально-наукових закладах Європи. Випускники кафедри, які здобули повну вищу освіту, отримують кваліфікацію “науковий співробітник (фізика)”, успішно знаходять високооплачувану роботу в провідних вітчизняних й зарубіжних компаніях та органах державної влади й місцевого самоуправління, в ІТ-сферах тощо.
Кращі наші випускники з дипломом магістра зможуть продовжити навчання на третьому освітньо-науковому рівні з можливістю отримання ступеня доктора філософії. На цьому рівні готуються наукові і викладацькі кадри вищої кваліфікації для університетів, інститутів та науково-дослідних закладів.
За 10 останніх років роботи кафедри, працюючи в її лабораторіях, 6 наших випускників підготували та захистили кандидатські дисертації. Більшість з них продовжує наукову роботу за обраної темою досліджень.
Для тих, кого цікавить форма навчання за кошти фізичних та юридичних осіб буде корисною інформація про те, що вартість навчання за спеціальністю “Прикладна фізика та наноматеріали” одна з найнижчих в Університеті.
Докладну інформацію про умови та програми навчання, оснащення навчальних та наукових лабораторій, професорсько-викладацький склад та напрями наукових досліджень співробітників нашої кафедри можна отримати за адресою:
Навчальний корпус №10, кім. 32, вул. Устияновича, 5, м. Львів.
Телефонуйте до нас за номером: +38 (032) 258-27-08, +38 (098) 026-90-82,
e-mail: pfn.dept@lpnu.ua
Facebook: https://www.facebook.com/pfn.lvivpolytechnic/
Instagram: https://www.instagram.com/pfn.lviv/.