Олімпіади
Олімпіади та турніри, що проходять на базі кафедри
І етап Всеукраїнського студентського турніру з Фізики
Щорічно команда НУ “Львівська Політехніка” – “Мантікора” – посідає призові місця в СТФ, у 2012 та 2013 рр. наша команда виборола дипломи ІІІ ступеня на IPT – міжнародному студентському турнірі фізиків.
І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з Прикладної Фізики
З 09.04.2013 по 11.04.2013 р. в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, м. Луцьк, відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Фізика» для студентів класичних та педагогічних університетів. Олімпіада складалася з трьох турів.
У першому теоретичному турі студенти змагалися в розв’язуванні запропонованих журі 5 задач. Другий тур проходив у комп’ютерних класах, де учасники олімпіади відповідали на тестові питання з різних розділів фізики. Третій експериментальний тур передбачав вміння студента поєднувати навички теоретика та експериментатора. За короткий проміжок часу потрібно було провести теоретичний розрахунок та грамотно підтвердити його на лабораторному устаткуванні.
Студент нашої кафедри, Санчин Михайло Олегович, група ПФ-11, в першому турі посів 3 місце, розвязавши 2, і “надкусивши” ще дві задачі. На відміну від добре відомої у широких колах харківської олімпіади (мова не про ХНУ ім. В. Каразіна, у Харкові є різні виші…), теоретичні завдання справді відповідали рівню всеукраїнської олімпіади. Другий тур пройшов феєрично для нашого студента, який єдиним серед всіх учасників олімпіади з дисципліни набрав максимальну кількість балів. Експериментальний тур підтвердив розподіл балів учасників, що склався після перших двох етапів олімпіади. В підсумку Михайло увійшов у число переможців олімпіади, посів загальне 3 місце і нагороджений дипломом ІІ ступеня.
Дивує політика Міністерства освіти з присудження дипломів переможцям. Цитую дослівно:
5.4. Дипломом І ступеня нагороджується Учасник, який набрав не менше 80%, ІІ ступеня – 70%, ІІІ ступеня – 60% від максимально можливої сумарної кількості балів, що дорівнює 100%. При цьому кількість переможців не може перевищувати 10% від загальної кількості Учасників.
Цей пункт положення суперечить принципам чесної боротьби студентів і чесного оцінювання студентських робіт. Олімпіада в Луцьку, яка завдяки старанням організаторів і роботі журі на чолі з Ігором Олексійовичем Анісімовим відбулася за правилами fair play, показала, що потрібно відміняти безглузді критерії, дотримання яких для представників фундаментальних та технічних дисциплін можливе лише в разі відвертого підтасування результатів, або ж свідомого заниження рівня завдань олімпіади.
Як наслідок, жоден з учасників не отримав диплом І ступеня, троє — представники ХНУ ім. В. Каразіна і НУ “Львівська політехніка”, завоювали диплом ІІ ступеня. Хочемо подякувати лучанам за гостинність і чесність.