Науково-дослідна робота кафедри
Науково-дослідна робота
Викладачі Кафедри МІ активно беруть участь у різноманітних наукових конференціях, симпозіумах, як всеукраїнських, так і міжнародних.
А також, кафедра заохочує студентів до участі і наукового розвитку в рамках напрямку Міжнародні відносини.
Щороку, на кафедрі відбувається студентська науково-практична конференція, лауреати якої презентують Кафедру МІ на інститутській та університетській студенських наукових конференціях. Також, їхні тези виступів та наукові статті публікуються у збірниках та фахових виданнях.
Науковий напрямок кафедри:
Моделювання міжнародних інформаційних потоків
Кафедральний проект:
Аналіз інтеграції європейських посткомуністичних держав в ЄС та НАТО: досвід для України
АНОТАЦІЯ
Пропонується розробити інформаційну систему для дослідження ймовірних траєкторії руху України до ЄС та НАТО в соціально-політичній, правовій, військово-промисловій та екологічній сферах (інформаційної складової процесів трансформації) на прикладі досвіду держав Центрально-Східної Європи та вдосконалення політики інтеграції. Розробити рекомендації для органів державної влади та управління, політичних партій та громадських організацій щодо вдосконалення політики інтеграції України в ЄС та НАТО.
МЕТА І ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ
Метою проекту є визначення ймовірних траєкторії руху України до ЄС та НАТО в соціально-політичній, правовій, військово-промисловій та екологічній сферах (інформаційної складової процесів трансформації) на прикладі досвіду держав Центрально-Східної Європи та вдосконалення політики інтеграції.
Мета проекту досягається виконанням ряду завдань, зокрема, необхідно:
- зібрати емпіричний матеріал та систематизувати його
- розробити модель представлення даних та інформації опису ситуації (процесів трансформації) для систематизації емпіричного матеріалу та аналізу даних
- розробити інформаційну систему (ІС) для дослідження ймовірних траекторій інтеграції України в ЄС та НАТО (створити і наповнити базу даних (БД) і відповідні інструменти аналізу інформації, зокрема, засоби багатокритеріального пошуку, контент аналіз, івент аналіз, статистичний аналіз для числових даних, включаючи факторний аналіз, кластеризація, засоби візуалізації (побудова графіків, діаграм, когнітивних карт))
- проаналізувати зібрану інформацію з використанням ІС, визначити ймовірні траекторії інтеграції України в ЄС та НАТО і виробити рекомендації по вдосконаленню політики інтеграції.